השיטה שהפכה את וורן באפט למיליארדר

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
הצלחה במסחר בשוק ההון

כיצד הפך וורן באפט למיליארדר ולמשקיע המצליח ביותר בדורנו?

כולם יודעים שוורן באפט הוא “משקיע ערך”, אבל האם זו השיטה שבזכותה כה הצליח?

בתחילת דרכו כמשקיע ערך באפט בחר את השקעותיו פחות או יותר לפי המתודולוגיה שלמד מבנג’מין גראהם. הוא קרא לה “קניית בדלי סיגריות” מכיוון שהיא התמקדה ברכישת חברות במצב קשה במחיר מאוד נמוך, כך שאפילו במצבן האנוש היה סיכוי טוב שיצליח לצאת מורווח מההשקעה. והשיטה הזו עבדה היטב, אך לא בזכותה הוא הפך למיליארדר.

בשלב כלשהו במהלך הצמיחה של ההון שתחת ניהולו, באפט הבין – בעזרתו האדיבה של שותפו צ’רלי מאנגר, שבמקום להשקיע בחברות גרועות במחיר נמוך, עדיף להשקיע בחברות איכותיות בתנאי שאפשר לרכוש אותן במחיר סביר. ואז, להחזיק בהן לטווח ארוך. גם זה סוג של “השקעות ערך” ואת האסטרטגיה הזו הוא מיישם עד היום בהצלחה רבה.

האם בזכות אסטרטגיית ההשקעות הזו הוא הפך למיליארדר?

אין ספק שאסטרטגיית ההשקעה הזו הוכיחה את עצמה, לפחות במקרה של באפט ומאנגר. אך עבור עשרות אלפים אחרים שמנסים ליישמה היא פועלת פחות טוב. אחרי הכול, כמה עוד מיליארדרים אתם מכירים שעשו את הונם בשיטת ההשקעה הזו?

מכאן משתמע שלא שיטת ההשקעה היא זו שאחראית על ההצלחה הפנומנאלית של באפט.

אז מה כן אחראי להצלחה של באפט ומאנגר?

השיטה שבאמת אחראית להצלחה של באפט בשוק ההון, היא אותה השיטה שאחראית לכך שביל גייטס, ג’ף בזוס, אלון מסק, סטיב ג’ובס ורבים אחרים הצליחו. כל אחד מהם פעל בתחום שונה: ביל גייטס בתחום התוכנה, בזוס במסחר דיגיטלי, מסק בטכנולוגיה, ג’ובס בסוג אחר של טכנולוגיה ובאפט בשוק ההון. לכל אחד היו אסטרטגיות פעולה קונקרטיות שהתאימו לענף בו בחר להתמקד, לאופיו ולסביבה התחרותית. אבל מה שבאמת הוביל להצלחתם היו: תבונה, עבודה קשה, נחישות, משמעת ברזל, וחזון.

 אז מהי השיטה שהפכה את וורן באפט למיליארדר?

אותה השיטה שהפכה את גייטס, בזוס, מסק, ג’ובס ורבים אחרים למיליארדרים – הפגנת תכונות אופי, צורות חשיבה והרגלים שמביאים להצלחה. על הפלטפורמה של התכונות, צורות החשיבה וההרגלים האלה כל אחד הרכיב את השיטות שהתאימו לתחום פעילותו.

ואם אתם תוהים: תכונות האופי, צורות החשיבה וההרגלים קודמים לשיטות הפעולה הטכניות. לא רק שבלעדיהם הן יהיו חסרות תועלת, הם גם אלה שסייעו למצליחנים לפתח את שיטות הפעולה האלה.

אם יש לכם את הרצון להצליח במסחר בשוק ההון, ואת הנכונות לעבוד קשה ולהפגין נחישות ומשמעת ברזל, אשמח לסייע לכם. תוכניות ההדרכה והליווי שלי נועדו ללמד אתכם אסטרטגיות מסחר רווחיות, לפתח את צורות החשיבה הנכונות ולסייע לכם לחזק את החוסן המנטאלי. אך כל אלה יהיו חסרי ערך בלי הנכונות שלכם לעבוד קשה, להפגין נחישות ולשאוף להצליח בתחום.

שתפו >>

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

השאירו תגובה

קצת עליי

קצת עליי

בהשכלתי אני ד"ר למנהל עסקים, מעל ל- 20 שנה הרצאתי באקדמיה, הקמתי וניהלתי 2 חברות מצליחות והתשוקה הכי גדולה שלי היא לסייע לאנשים לשפר את איכות חייהם ולממש את הפוטנציאל שלהם.

אני פעיל בשוק ההון כבר מעל ל- 30 שנה, מתוכן מעל ל- 15 כסוחר מקצועי. המסחר המדעי מאפשר לי לסחור בביטחון, לקבל החלטות במהירות וללא לבטים, ולדעת לצפות מראש את הסיכונים, את סיכויי ההצלחה ואת פוטנציאל הרווחים.

מאמרים אחרונים

לקבלת עידכונים

עוד מאמרים שיעניינו אותך...

מסחר יומי

day trading success

מה באמת צריך כדי להצליח במסחר תוך יומי (day trading)? מה באמת צריך כדי להצליח במסחר תוך יומי: אסטרטגיה טובה? זריזות מחשבה? קור רוח? יכולת

קרא עוד »
scalping

3 טעויות נפוצות של סקלפרים

סקלפינג (Scalping) הוא סגנון מסחר בו מרוויחים משינויים קטנים במחיר. כמו לכל סגנון מסחר (דיי טריידינג, סווינג, השקעות לזמן ארוך, השקעות ערך וכדומה), גם לסגנון

קרא עוד »

קבלו עדכונים על מאמרים חדשים, אירועים ומבצעים

דילוג לתוכן