3 טעויות נפוצות של סקלפרים

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
scalping

סקלפינג (Scalping) הוא סגנון מסחר בו מרוויחים משינויים קטנים במחיר. כמו לכל סגנון מסחר (דיי טריידינג, סווינג, השקעות לזמן ארוך, השקעות ערך וכדומה), גם לסגנון הסקלפינג יש יתרונות וחסרונות, וכמו בכל סגנון מסחר יש כאלה שמצליחים בו יותר וכאלה שפחות.

במאמר זה אציג שלוש מהטעויות הנפוצות שמבצעים סקלפרים ושגורמות להם להפסדים כספיים.

טעות מס. 1 – ביצוע הרבה עסקאות בכל יום מסחר

זוהי כנראה הטעות הנפוצה ביותר. לא אתייחס כאן לשורשיה, אך המציאות היא שסקלפרים רבים סבורים שסגנון המסחר הזה מחייב ביצוע הרבה עסקאות מדיי יום.

ובכן, כמובן שניתן לבצע הרבה עסקאות, וכנראה שיש סקלפרים מצליחים שאכן עושים זאת. אולם מעבר לכך שמדובר בעניין של בחירה, זהו אתגר מנטאלי שרוב האנשים מתקשים לעמוד בו.

אין הכרח לבצע הרבה עסקאות מדיי יום כדי להרוויח!

המציאות היא שכל הסוחרים שאני מכיר שמתפרנסים ממסחר סקלפינג, מבצעים מספר קטן יחסית של עסקאות בכל יום מסחר. ממוצע העסקאות שלי הוא 2-3 עסקאות ביום בלבד.

טעות מס. 2 – יושבים בכל יום הרבה שעות מול המסכים

טעות נפוצה נוספת היא ישיבה ממושכת מול מסכי המחשב. הרציונל ברור, אם ניתן להרוויח, נניח, 500$ במסחר של שעתיים, למה לא לסחור במשך 4 שעות ולהרוויח כפול מזה, או לשבת מול המסכים 10 שעות ולהרוויח 2,500$ ליום?

האמת היא, שכאשר סוחר (בכל סגנון) יודע להרוויח בעקביות, יש דרכים יעילות יותר להגדיל את הרווחים מאשר לשבת מול המסכים יותר שעות בכל יום.

מעבר לזה, אפקט התפוקה השולית הפוחתת פועל ביתר-שאת במסחר סקלפינג מאשר בעיסוקים אחרים. זה שאני מרוויח, בממוצע, 500$ בשעתיים של מסחר לא מבטיח לי רווח כפול אם אסחר במשך 4 שעות. המציאות היא שסביר להניח שארוויח הרבה פחות, אם בכלל.

במקרה הפרטי שלי, במסחר על חוזים עתידיים על מדד ה- DAX הגרמני, “יום העבודה” שלי בסקלפינג אורך שעתיים – בין השעות 12:00 – 10:00 לפני הצהרים. והמסחר על מדדי הבורסה האמריקאית אורך אפילו פחות מכך.

טעות מס. 3 – מבססים את ההחלטות על אינטואיציה

אין לי כוונה להיכנס לוויכוח הפילוסופי לגבי קיומה או אי-קיומה של האינטואיציה ולגבי האפקטיביות שלה. מניסיוני, רוב הסוחרים בכלל מבלבלים בין הרצונות, השאיפות והחששות שלהם לבין אינטואיציה. אם הם נמצאים בפוזיציה רווחית מתפתחת אצלם “אינטואיציה” שהשוק עומד לשנות כיוון ולכן הם מממשים את הרווח מהר מדיי. כאשר הם נמצאים בתוך פוזיציה מפסידה ולא רוצים לממש הפסד, גם אז יש להם “אינטואיציה” שהשוק עומד לשנות כיוון ולהציל אותם. וכאשר השוק מדשדש ומשעמם להם, לפתע מופיעה “האינטואיציה” ומגלה להם שעומד להתחיל מהלך גדול. אני בטוח שהבנתם את הרעיון.

אם אתם מעוניינים לבסס את החלטות המסחר שלכם על אינטואיציה, בדקו את האפקטיביות שלה באופן מסודר כפי שהייתם בודקים כל אסטרטגיית מסחר אחרת. סביר להניח שתגלו שבתחום המסחר היא מוכיחה את עצמה הרבה פחות ממה שחשבתם.

הניסיון שלי לימד אותי שרק אסטרטגיית מסחר ברורה ומוגדרת היטב, כזו שבעזרתה תוכלו לזהות במהירות ובאופן חד-משמעי את האיתותים שהשוק מספק, ושתגדיר לכם בדיוק היכן לקטוע הפסד והיכן לממש רווח, תעשה את העבודה.

ככל שמסגרת הזמן בה אתם סוחרים קטנה יותר, כך היכולת לבצע ניתוחים ועיבוד נתונים פחותה יותר, וכך גם החשיבות של אסטרטגיית מסחר מוגדרת היטב עולה.

למסחר בסגנון סקלפינג יש יתרונות רבים. למרבה הצער, רבים מה- “חסרונות” המיוחסים לו מבוססים על טעויות נפוצות ולא על המאפיינים שלו. אם תיעזרו באסטרטגיית מסחר מוגדרת היטב ורווחית ותימנעו מהטעויות, תישארו עם סגנון מסחר המאפשר לייצר בעקביות רווחים נאים. וכל זאת במספר שעות עבודה מצומצם יחסית.

אם מעניין אתכם ללמוד לבצע מסחר בסגנון סקלפינג הקישו כאן

שתפו >>

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

השאירו תגובה

קצת עליי

קצת עליי

בהשכלתי אני ד"ר למנהל עסקים, מעל ל- 20 שנה הרצאתי באקדמיה, הקמתי וניהלתי 2 חברות מצליחות והתשוקה הכי גדולה שלי היא לסייע לאנשים לשפר את איכות חייהם ולממש את הפוטנציאל שלהם.

אני פעיל בשוק ההון כבר מעל ל- 30 שנה, מתוכן מעל ל- 15 כסוחר מקצועי. המסחר המדעי מאפשר לי לסחור בביטחון, לקבל החלטות במהירות וללא לבטים, ולדעת לצפות מראש את הסיכונים, את סיכויי ההצלחה ואת פוטנציאל הרווחים.

מאמרים אחרונים

לקבלת עידכונים

עוד מאמרים שיעניינו אותך...

מסחר יומי

day trading success

מה באמת צריך כדי להצליח במסחר תוך יומי (day trading)? מה באמת צריך כדי להצליח במסחר תוך יומי: אסטרטגיה טובה? זריזות מחשבה? קור רוח? יכולת

קרא עוד »

קבלו עדכונים על מאמרים חדשים, אירועים ומבצעים

דילוג לתוכן