לידתה של אסטרטגיית מסחר חדשה

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
day trading

בחודשים האחרונים התחלתי ליישם אסטרטגיית מסחר חדשה ל- day trading, שהתווספה לשאר האסטרטגיות שאני מפעיל כבר שנים.

על איזה ניירות ערך אני מפעיל את האסטרטגיה?

בשעות הבוקר אני סוחר אתה על החוזה העתידי של מדד הדקס הגרמני (FDAX), ובשעות אחר הצהריים על החוזה העתידי של מדד הנאסד”ק (NQ). בכל אחד משני הניירות, מדובר על פחות משעתיים “עבודה”. השעתיים האלה מקבילות, כמובן, לשעות בהן בין כה וכה אני סוחר בעזרת האסטרטגיות הוותיקות שלי.

מדוע אני זקוק לאסטרטגיית מסחר נוספת?

התשובה הפשוטה היא שאני לא זקוק לאסטרטגיות מסחר נוספות. האסטרטגיות הוותיקות ממשיכות לעשות עבודה טובה.

יחד עם זאת, האסטרטגיה החדשה מייצרת איתותים במצב שוק שונה מאסטרטגיות המסחר הוותיקות, כך שבדרך כלל התוצאות שלה לא באות על חשבון הוותיקות, אלא בנוסף אליהן.

בנוסף, ואת זה כמובן לא ידעתי מראש, האסטרטגיה מאוד רווחית, כך שהתרומה שלה לרווחיות הכוללת שלי מאוד משמעותית. למעשה, אסטרטגיית המסחר הזו יכולה לשמש ככלי עבודה יחיד לסוחר ולייצר לו תשואה חודשית מאוד גבוהה.

מה הרעיון העומד בבסיס האסטרטגיה?

הרעיון הבסיסי של אסטרטגיית המסחר הזו הוא פריצה (Break out). הרעיון הזה עומד בבסיס רבות מאסטרטגיות המסחר המוכרות, הן למסחר תוך יומי והן לטווחי זמן גדולים יותר. למשל, אסטרטגיית המסחר המפורסמת של הצבים התבססה על הרעיון הזה.

כמובן שכדי להפוך רעיון בסיסי (טוב ככל שיהיה) לאסטרטגיית מסחר צריך להוסיף תנאים ברורים לחניכת הפוזיציה, למימוש רווח ולקטיעת הפסד; כללים לניהול הסיכונים וכדומה. ואז לבדוק את האסטרטגיה לעומק כדי לוודא שהיא באמת פועלת כמצופה.

מהיכן הגיע הרעיון לאסטרטגיה?

כמו רבים מהרעיונות הטובים שלי, גם הרעיון הזה נולד אצלי פשוט מתוך אלפי השעות של צפייה בגרפים, וזיהוי “מקרי” של תבנית שחוזרת על עצמה.

התוצר הסופי הוא, בסופו של דבר, שילוב של זיהוי התבנית הבסיסית הזו, עם ההיכרות שלי עם ניתוח טכני ואסטרטגיות מסחר נוספות, ועם הרבה מאוד עבודה קשה לליטוש ובדיקת האסטרטגיה.

מה עכשיו?

אני תלמיד נצחי. עבורי זו הדרך היחידה לשמור על מיקוד, על העניין ועל חדות החשיבה. (זו גם כנראה הסיבה שמלכתחילה אני מזהה רעיונות לאסטרטגיות מסחר חדשות…)

עבורי, אסטרטגיית המסחר החדשה פתחה מגוון ערוצי מחקר, מסחר ורווחיות חדשים ומרתקים.

בקשר אליכם, אם אתם מתעסקים במסחר תוך יומי (day trading) או מעוניינים ללמוד כיצד להתפרנס ממנו, אתם מוזמנים ליצור אתי קשר. יש לי מגוון תוכניות ליווי והדרכה, ולאחר שיחת טלפון נוכל להתאים לכם את התוכנית המתאימה ביותר. יתכן שהיא תכלול גם את לימוד האסטרטגיה הזו.

שתפו >>

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

השאירו תגובה

קצת עליי

קצת עליי

בהשכלתי אני ד"ר למנהל עסקים, מעל ל- 20 שנה הרצאתי באקדמיה, הקמתי וניהלתי 2 חברות מצליחות והתשוקה הכי גדולה שלי היא לסייע לאנשים לשפר את איכות חייהם ולממש את הפוטנציאל שלהם.

אני פעיל בשוק ההון כבר מעל ל- 30 שנה, מתוכן מעל ל- 15 כסוחר מקצועי. המסחר המדעי מאפשר לי לסחור בביטחון, לקבל החלטות במהירות וללא לבטים, ולדעת לצפות מראש את הסיכונים, את סיכויי ההצלחה ואת פוטנציאל הרווחים.

מאמרים אחרונים

לקבלת עידכונים

עוד מאמרים שיעניינו אותך...

מסחר יומי

day trading success

מה באמת צריך כדי להצליח במסחר תוך יומי (day trading)? מה באמת צריך כדי להצליח במסחר תוך יומי: אסטרטגיה טובה? זריזות מחשבה? קור רוח? יכולת

קרא עוד »
scalping

3 טעויות נפוצות של סקלפרים

סקלפינג (Scalping) הוא סגנון מסחר בו מרוויחים משינויים קטנים במחיר. כמו לכל סגנון מסחר (דיי טריידינג, סווינג, השקעות לזמן ארוך, השקעות ערך וכדומה), גם לסגנון

קרא עוד »

קבלו עדכונים על מאמרים חדשים, אירועים ומבצעים

דילוג לתוכן